Príčiny stresu

Príčiny stresu

Stres je pojem, s ktorým dnes žije väčšina ľudí. U niekoho sa prejavuje menej, u niekoho viac, ale hrá úlohu v živote každého človeka. Je pomerne individuálne, ako sa s ním dokáže jedinec vysporiadať a do akej miery sa ním nechá ovplyvniť. Základom zdravého života by však mala byť schopnosť človeka so stresom bojovať a uvedomiť si čo môže nadmerný a často krát zbytočný stres spôsobiť.

Ľudia, ktorí si myslia, že všetko musí byť vždy perfektné, zažívajú v živote oveľa viac stresu ako tí, ktorí na seba nekladú také vysoké nároky. Nie nadarmo sa hovorí, že perfekcionisti zomierajú mladší. Práve to je spôsobené dlhotrvajúcim stresom. Príčiny stresu môžu byť rôzne. Najčastejšie dochádza k stresovým situáciam v práci. Profesionálny život je veľmi dôležitý pre väčšinu ľudí, ktorí chcú vo svojom živote niečo dokázať. Preto to často preháňajú a tempo akým sa za kariérou ženú býva neúnosné. To spolu s konkurenciou a potrebou byť najlepší spoľahlivo vedie k stresu. Okrem práce môže byť stresujúcim faktorom aj život mimo zamestnania. Málo ľudí si môže povedať, že ich súkromný život je ideálny. Problémy v rodine, s partnerom, deťmi alebo priateľmi spôsobujú človeku stres, takže aj keď by mal práve domov byť miestom pre oddych od stresu v práci, často krát to tak vôbec nie je.
Stres je bežnou súčasťou života a každý človek by si mal uvedomiť, že keď nejde o život nejde o nič a že nadmerným stresom škodí sám sebe. Preto je dôležité naučiť sa relaxovať a povedať si kedy sa stresovať oplatí a kedy nie.

Čo by ste ešte mali vedieť:

  • Príčiny obezity Obezita predstavuj vážny problém dnešnej doby, pretože ľudia […]
  • Príčiny depresie Depresia je niečo čo nechce nikto zažiť. Ak je človeku zle po […]
  • Príčiny potratu Tehotenstvo býva najkrajším obdobím v živote mnohých žien. Nie […]
  • Príčiny akné Nepríjemné vyrážky na tvári netešia nikoho, kto nimi trpí. […]
  • Príčiny chrápania Chrápanie trápi pomerne veľa ľudí a to nielen ľudí, ktorí ním […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.