Príčiny depresie

Príčiny depresie

Depresia je niečo čo nechce nikto zažiť. Ak je človeku zle po fyzickej stránke, vždy môže zájsť k lekárovi a povedať mu čo ho bolí. Ak ale dochádza k problémom vo sfére psychiky, príčiny sa často krát hľadajú, ale aj odstraňujú oveľa ťažšie. Samotná depresia je zákerné ochorenie a treba proti nemu bojovať.

Biochemická príčina depresie je dnes už pomerne objasnená. Vie sa, že ide o poruchy v metabolizme troch neurotransmiterov. Sú nimi noradrenalín, dopamín a serotonín. Všetky tri spomínané látky sú zodpovedné za prenos vzruchov vrámci mozgu a poruchy ich množstva alebo receptorov môžu viesť k rozvoju depresie. Práve preto sa aj medikamentózna liečba depresie pohybuje na úrovni týchto látok. Samotný rozvoj depresie sa ale spája s rôznymi faktormi, ktoré ju dokážu vyvolať. Najčastejšie k nim patrí nejaký druh emočného vypätia. Smrť v rodine alebo medzi priateľmi patria k najbežnejším príčinám vzniku depresie. Ďalším dôvodom býva stres a stála nespokojnosť týkajúca sa samého seba. Ľudia, ktorí potrebujú mať vždy všetko dokonalé sú náchylnejší na rozvoj depresie ako tí, ktorí na seba nekladú také vysoké nároky. Okrem už spomínaných príčin sa dnes pri rozvoji depresie predpokladá aj úloha genetiky.

Depresia, rovnako ako iné psychické ochorenia, patrí k tým, ktoré sa neliečia ľahko. Človeka postihne nečakane a často sa ho nechce pustiť. Silní jedinci, ale nájdu spôsob ako nad ňou vyhrať.

Čo by ste ešte mali vedieť:

  • Príčiny potratu Tehotenstvo býva najkrajším obdobím v živote mnohých žien. Nie […]
  • Príčiny akné Nepríjemné vyrážky na tvári netešia nikoho, kto nimi trpí. […]
  • Príčiny stresu Stres je pojem, s ktorým dnes žije väčšina ľudí. U niekoho sa […]
  • Príčiny bolesti hlavy Bolesť hlavy vie znepríjemniť aj ten najkrajší okamih v živote […]
  • Príčiny cukrovky Cukrovka patrí k najzávažnejším metabolickým ochoreniam […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.