Príčiny bolesti hlavy

Príčiny bolesti hlavy

Bolesť hlavy vie znepríjemniť aj ten najkrajší okamih v živote človeka. Takéto bolesti patria k najnepríjemnejším a ak sa opakujú často, treba za nimi hľadať vážnejšiu príčinu, pretože ľudskom organizme sa nič nedeje len tak.

Bolesti hlavy sa dajú vo všeobecnosti spájať s rôznymi faktormi. Prvým z nich je stres. Množstvo ľudí dnes žije v permanentnom strese a nedokáže oddychovať. Neschopnosť spomaliť svoj režim môže byť príčinou pretrvávajúcich bolestí hlavy, proti ktorým sa ale dá bojovať relaxovaním a kľudom. So stresom, ako faktorom spôsobujúcim bolesť hlavy, sa spája aj nedostatok spánku. Aj keď to znie až príliš jednoducho, množstvo odborníkov sa zhoduje v tom, že správny spánok dokáže odstrániť bolesti hlavy. K ďalším vyvolávateľom bolesti hlavy patrí aj nikotín a čo je pomerne prekvapujúce aj kofeín. Ten môže na jednej strane bolesť hlavy potlačiť, ale ju rovnako aj vyvolať. Množstvo štúdii sa dnes vedie aj na tému bolesti hlavy spojených so stravovaním. Predpokladá sa, že napríklad staré syry, alkohol a niektoré studené jedlá môžu byť spojené s výskytom bolesti hlavy. Pomerne šokujúcim zistením je, že bolesť hlavy môže vyvolať aj cvičenie. V tomto prípade ide o to, že nadmerný pohyb svalov v oblastí krku a hlavy pri cvičení, si vyžaduje ich väčšie prekrvenie. Následkom zvýšeného prietoku krvi dochádza k rozšíreniu ciev, čo vedie k bolestiam.

Bolesti hlavy sú nepríjemné a vzhľadom na množstvo faktorov, ktoré sa spájajú s jej vznikom si treba dávať naozaj pozor. Stále ale platí, že základom bezbolestných dní je schopnosť nájsť si čas na relax a oddych.

Čo by ste ešte mali vedieť:

  • Príčiny akné Nepríjemné vyrážky na tvári netešia nikoho, kto nimi trpí. […]
  • Príčiny hnačky Hnačka patrí k pomerne bežným ochoreniam a väčšinou nie je […]
  • Príčiny depresie Depresia je niečo čo nechce nikto zažiť. Ak je človeku zle po […]
  • Príčiny chrápania Chrápanie trápi pomerne veľa ľudí a to nielen ľudí, ktorí ním […]
  • Príčiny bezvedomia Pojem bezvedomie nie je úplné presný. Správnejšie by sa takýto […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.